Menu
School is closed for the Summer Break and re-opens on Monday 6th September 2021
Home Page High aspirations and a shared passion for learning

Members of the Governing Body

 

Mrs Carly Bucknall ~ Co-Opted Governor ~ Chair of Governors

Term Ends: 03.12.2022

 

Mr Roger Mitchell ~ Headteacher Governor

Term Ends: Ex officio

 

Mrs Marta Dobrowolska ~ Staff Governor

Term Ends: 14.05.2023

 

Mrs Nargis Shoaib ~ Parent Governor

Term Ends: 27.11.2022

Mr Andrew Meehan ~ Co-opted Governor

Term Ends: 05.07.2022

Mrs Vanessa Elhange ~ Parent Governor

Term Ends: 05.04.2023

Mrs Avril Thomas ~ Co-opted Governor

Term Ends: 02.07.2024

Mrs Eliza Avram ~ Parent Governor

Term Ends: 23.10.2024

Cllr Abdul Aziz ~ Local Authority Governor

Term Ends: 26.11.2024

 

 

 

 

Recent Past Members of the Governing Body whose term finished during academic year 2020-2021

Mrs Konstantia Karim ~ Parent Governor (2020/2021)

 

 

 

 

Recent Past Members of the Governing Body whose term finished during academic year 2019-2020

Mrs Sharon Collins ~ Associate Governor (2019/2020)

Mrs Tracey Stainbridge ~ Local Authority Governor (2019/2020)

Miss Karen Henry ~ Co-opted Governor (2019/2020)

Mr Toby Kinder ~ Community Governor ~ Chair of Governors

 

Recent Past Members of the Governing Body whose term finished during academic year 2018-2019

Miss Nadiya Sultana ~ Parent Governor (2018/2019)

Mrs Emma Ley ~ Co-opted Governor (2018/2019)

Mrs Elwyn Boyle ~ Co-opted Governor (2018/2019)

Mrs Tamkeen Shaikh ~ Co-Opted Governor (2018/2019)

Mr Swanjit Gulshan ~ Parent Governor (2018/2019)

Mr David Gomez ~ Parent Governor (2018/2019)

Ms Jade Brindley ~ Co-Opted Governor (2018/2019)

Mrs Carole Spike-Robertson ~ Parent Governor (2018/2019)

Top